Hiljuti teatas Fjord Bank oma partnerlusest kiiresti kasvava meditsiiniturismi pakkuja Bodymediga. Bodymedi eesmärk on rahuldada üha kasvavat meditsiiniturismihuvi Eestis, samas kui Fjord Banki rahastamislahendused võimaldavad Bodymedi klientidel enda soove täita.

Meditsiiniturism kui kasvav trend

Viimase kümnendi jooksul on meditsiiniturism kujunenud ülemaailmseks nähtuseks, kus inimesed reisivad eri riikidesse, et lisaks elamusele ka kvaliteetset ja tihti kuluefektiivset tervishoiuteenust saada. 

Märkamatuks pole see trend jäänud ka eesti inimestele, kes üha enam välisriikides pakutavaid tervise- ja meditsiiniteenuseid kasutama on hakanud.

“Meditsiiniturismile on kaasa aidanud mitmed tegurid,” kommenteerib Bodymedi sündi ettevõtte juhatuse liige Aimar Anton. 

“Tihti otsitakse spetsiifilist meditsiiniteenust, mis võib kodumaal olla kättesaamatu või kallis. Teised soovivad seevastu vältida pikki ooteaegu konkreetsete protseduuride jaoks. Elatustaseme tõus, reisimise lihtsus ja meditsiinitehnoloogia kiire areng ongi peamised põhjused, mis on muutnud välismaise raviteenuse kättesaadavamaks ja atraktiivsemaks ka eesti inimeste jaoks,” ütleb ta.

“Statistika näitab meditsiiniturismi tõusuteed. Patients Beyond Borders aruande* kohaselt on globaalse meditsiiniturismi turu väärtus peadpööritavad 100 miljardit dollarit. Ning ehkki eesti meditsiinituristide osa selles on tagasihoidlik, ei saa valdkonna kasvavat populaarsust kohalike elanike hulgas tähelepanuta jätta,” kommenteerib Anton.

Tema sõnul on Bodymed ühendanud turistide jaoks meeldiva ja kasuliku: meeldiv sihtkoht, kasulik teenus.

Partnerluse tähtsus

Üks peamisi koostöö alustamise põhjuseid on Fjord Banki pakutav teenus - paindlik väikelaen - mille abil Bodymedi teenusest huvitatud klient enda kulud pikema aja peale jaotada saab. Fjord Banki kodulehel olev laenukalkulaator on mugav tööriist, mille abil endale sobilik maksegraafik koostada.

Panga erialane pädevus mängib erinevate soovide rahastamisel olulist rolli, sest tänu pakutavatele rahastusvõimalustele suudab Bodymed enda klientidele pakkuda meeldejäävaid meditsiiniturismi kogemusi, kattes ka sellised kulud nagu reisimine, majutus ja loomulikult meditsiinilise protseduuri tasud.

Fjord Banki ja Bodymedi koostöö tähistab olulist verstaposti Eesti meditsiiniturismis. Pikemas perspektiivis annab Fjord Banki ja Bodymedi partnerlus viimasele jõudu laiendada oma teenuste portfelli, et vastata maailmatasemel ravi otsivate eesti tarbijate kasvavatele nõudmistele.

* https://www.patientsbeyondborders.com/media#:~:text=Thus%20it's%20useful%20to%20note,and%20local%20transport%2C%20inpatient%20stay