Kevad on suurepärane aeg elamist värskendada, kuid enne pintsli või haamri kättehaaramist tasub hetkeks aeg maha võtta, et tulemus saaks täpselt selline nagu oodatud.

Tehke plaan!

Olete kindlasti näinud fotosid kummaliste remondi- ja ehitusõnnetustega: isetehtud garaažid, kus põrand on viltu või ukseava liiga väike; kööki paigaldatud uhked veekraanid, mis on valamu äärele nii lähedal, et pool kraanist voolavast veest selle tulemusel valamust mööda jookseb; eksootilisest puidust imporditud uksed, mis omavad peale jõulist paigaldamist vaid esteetilist väärtust... Üllataval kombel on säärased probleemid väga lihtsad tekkima.

Sestap on kodu värskenduskuuri kõikse paslikum alustada läbimõeldud plaaniga. 

Kui mõtlete ainult nn "kosmeetilistele" uuendustele, suudate tööde nimekirja tõenäoliselt ise kokku panna ja arvutada ka vajalikud materjalikulud. Kui aga plaanis on põhjalikum lähenemine - näiteks seina lammutamime, põrandakatte või torustiku vahetamine, vms - tasub planeerimistöödesse kaasata ka professionaal. Ehkki see võib esmapilgul näida priiskamisena, aitavad lisakulud ehitusvigadest tekkinud üllatusi nii uuenenud kodus kui rahakotis vältida, eriti veel siis, kui suurte plaanide teostamiseks on võetud väikelaen.

Hinnake oma oskusi

Kui plaan tehtud ning otsustate edasi liikuda omal jõul, kannatab ka seal teha väga põhjalik eeltöö: ehkki Youtube jm veebikanalid on täis erinevaid nõuandeid, kuidas üks või teine projekt ellu viia, on oluline silmas pidada ka tegija oskusi, sest tihti on videotes remonditöid läbi viivad inimesed ise aastatepikkuste kogemustega - nende jaoks on "lihtne" ja "kiire" hoopis teise tähendusega kui inimesele, kes igapäevaselt näiteks kuvari ees töötab.

Kui aga olete enda võimetes kindel - või valmis katsetamise korras eksima - andke minna! Ise tehtud, hästi tehtud!

Eraldi õpetust ei vaja ka meie kodulehel olev laenukalkulaator, kui peaksite vajama laenu, et ka enda ambitsioonikamad plaanid - otse või ülekantud tähenduses - kivisse raiuda.

Aeg on raha

Kaaludes, kas ise remonditöid teha või spetsialistid palgata, ärge unustage hinnata ka ajakulu. 

Kui plaan ja eelarve paigas ning rahalised vahendid ootamas - olgu allikaks oma raha või väikelaen - saab väiksemamahulised projektid tehtud nädalavahetusega.
Eks see on muidugi igaühe enda kaaluda, kas uuel nädalal tööle minnes tegus nädalavahetus end ära tasus või mitte, kuid võimalusi on siin mitmeid.

Kui töökäsi peakski rohkem vaja minema, pöörduvad inimesed üha enam igivana lahenduse juurde: talgud.

Ehkki vana ajaga võrreldes mahult märksa väiksemad, on talgud kasvava populaarsusega ettevõtmine, mille käigus remonditööd sõprade abiga tehtud saab.
Abikäed on reeglina loovamad ning muidu remondile kuluv aeg möödub lennates.